Generatepress Tema İncelemesi

WordPress temalarında, blog alanında tasarımdan ziyade mobil uyum ve SEO tarafına daha çok ağırlık veren birisi için vazgeçilmez bir tema olan Generatepress hakkında tüm detayları sizlere bu yazımda aktaracağım.

Neden Generatepress’i Seçmeliyiz?

Farkettiyseniz eğer kendi blogumda bile Generatepress temasını kullanıyorum. Bunun sebebi tasarıma fazla ilgim olmaması, sadeyi seven birisi olmam, hızı mükemmel olması ve SEO açısından sade kod yapısına sahip olmasıdır. Bu sebeple Generateress temasını tercih ettim.

Ayrıca https://tr.wordpress.org/themes/generatepress/ linkinden resmi Generatepress WordPress sayfasını ziyaret ettiğimizde 400.000i aşkın etkin kurulum olduğunu ve 5/5 puan değerine sahip olduğunu görüyoruz.

Generatepress’in Diğer Temalardan Avantajı Nedir?

Tom Usborne’un geliştirdiği Generatepress teması, en sık kullanılan wordpress teması olduğu için direkt wordpress tema yükleme alanında dahi çıkmaktadır. Sade kod yapısı, mobil hızı ve SEO gibi faktörlere baktığımız zaman diğer rakiplerini bariz bir şekilde solladığı apaçık ortada.

Generatepress Ücretsiz ve Ücretli Karşılaştırması

Generatepress temasını ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz fakat ciddi anlamda kısıtlı bir şekilde kullanım sağlayabiliyorsunuz. Sizlere bu kısımda ücretsiz ve ücretli versiyonları hakkında bir karşılaştırma yapacağım.

Ücretsiz versiyonu kullanıyorsanız eğer, ücretli versiyona göre;

  • Footer kısmındaki © 2022 GeneratePress • Built with GeneratePress (Generatepress yazısından link çıkışı oluyor.) kaldıramıyor ve değiştiremiyorsunuz.
  • https://generatepress.com/site-library/ linkinde bulunan demoların hiçbirisini sitenize kuramıyorsunuz. Premiuma sahipseniz dilediğinizi kurabiliyorsunuz.
  • Sayfalarda hiçbir şekilde özelleştirme yapamıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse; içerik sayfanızda tarihi veya yazarı belirten kısmı kaldırmak istiyorsunuz, bu ücretsiz sürümde mümkün değil fakat premium sürümde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Generatepress Ücretleri

generatepress.com üzerinden baktığımızda 500 adet web sitesi için yıllık olarak 59 Dolar gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor. Eğer o kadar ihtiyacınız yoksa, bana ulaşarak site başı 200₺ den lisans sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Generatepress WordPress Teması hakkında bilgi verdim. Eğer anlaşılmayan bir yer olursa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz, detaylıca yardımcı olurum.