Generatepress: En İyi Wordpress Blog Teması

Generatepress, wordpress altyapılı bir web sitesine sahipseniz ve tema seçiminde kararsız kaldıysanız tamda size göre. Blog teması seçerken sadece tasarıma takılmamak çok önemli çünkü hız optimizasyonu, mobil uyumluluk, kod yapısı, site hızı gibi birçok faktör dikkat alınması gerekmektedir.

Site hızı kötü olursa kullanıcı siteye giremez ve giremeden geri çıkar, bu size – puan yansıtır. Bunun yanında mobil uyumluluk da baya önemlidir çünkü mobil uyumlu bir web sitesine sahip olamazsanız mobilden giren kullanıcı sitenizi sağlıklı göremez, yazıları okuyamaz ve sitenizden memnun olmadan çıkar, bir daha gördüğünde girmekten kaçınır.

Generatepress Temasının Özellikleri

Generatepress, wordpress evreninin en hızlı temalarından birisidir. Hatta direkt en hızlı tema bile diyebiliriz.

generatepress mobil hız testi
generatepress pc hız testi

Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı paketi mevcuttur. Sade, şık ve hızlı tasarımıyla mükemmel bir kullanıcı deneyimi yansıtmaktadır.

Generatepress’in ücretsiz versiyonunda footer kısmındaki dış linki kaldıramaz, özgün editlemeler yapamazsınız.

www.umutparlak.com sitesi Generatepress temasını kullanmaktadır.

Generatepress Premium Nasıl Aktifleştirilir?

Generatepress Premium versiyonunu satın aldıysanız size verilen GP Premium eklentisini kurmalısınız. (Eklentiyi kurarken Generatepress aktif olarak kurulu olmalıdır.)

Size verilen lisans keyi Görünüm > Generatepress kısmına gelerek girin ve aktifleştirin. Bu kısımdan istediğiniz tüm herşeyi özelleştirebilir, zevkinize uygun tasarlayabilirsiniz.

generatepress premium nasıl aktifleştirilir

Generatepress Premium, Footer’da ki Link Nasıl Kaldırılır?

Generatepress temasını kullanıyorsanız temayı ilk kurduğunuzda footer kısmında Built with GeneratePress yazısını göreceksiniz. Bunu kaldırmak için Görünüm > Generatepress > Copyright kısmını aktifleştirin.

generatepress düzenleme

Ardından Görünüm > Özelleştir kısmına gelerek buradan da Yerleşim > Ayak kısmına geliyorsunuz ve azıcık aşağıda bulunan Copypright başlığı altındaki boşluğa istediğinizi yazıyorsunuz.

Generatepress Lisansını Nereden Alabilirim?

İsterseniz direkt kendi sitesinden alabilir veya bana ulaşarak 40₺ den alabilirsiniz. (1 Yıllıktır, sınırsız lisansa sahibim.)

Diğer wordpress ile alakalı içeriklerimi incelemek isteseniz tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın